Prokurator prowadziła z promilami. Jechała po wódkę

Prokurator została poddana badaniu alkomatem (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Prokurator Danuta D. została zatrzymana przez policję z Obornik (woj. wielkopolskie) do kontroli drogowej. W trakcie badania okazało się, że prowadziła samochód, mając 1,6 promila alkoholu.

Pijana sędzia wjechała w drzewo. Uciekła z miejsca zdarzenia

54-letnia sędzia Sądu Rejonowego w Zawierciu, będąc pod wpływem alkoholu, wjechała w drzewo. Na tym jednak jej podróż się nie zakończyła, ponieważ...

zobacz więcej

O sprawie poinformował w czwartek lokalny dziennik „Głos Wielkopolski”. Danuta D. – obecnie prokurator w stanie spoczynku – wcześniej miała pracować w Prokuraturze Rejonowej Poznań Stare Miasto.

Jak podała gazeta, kobieta „wyjechała ze stacji benzynowej z butelką wódki. Zdarzenie miała zauważyć policjantka, która akurat nie pełniła służby. Po chwili panią prokurator D. zatrzymała drogówka z Obornik”.

Rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik potwierdziła informacje gazety. Jak powiedziała, do zdarzenia doszło 6 marca w miejscowości Łukowo. – Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zatrzymali do kontroli drogowej pojazd prowadzony przez panią Danutę D. – prokurator w stanie spoczynku. Pierwsze badanie wykazało u niej stężenie 0,79 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – 1,58 promila alkoholu – wskazała.

Dodała, że postępowanie dotyczące prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości przez Danutę D. prowadzi Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej.

– Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności dowodowych do Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym skierowany zostanie wniosek o zezwolenie na pociągnięcie prokuratora w stanie spoczynku – Danutę D. – do odpowiedzialności karnej. Uzyskanie takiej zgody jest niezbędne do ogłoszenia zarzutów prokuratorowi i przesłuchania go w charakterze podejrzanego, a następnie skierowania przeciwko niemu aktu oskarżenia do sądu – wyjaśniła Bialik.

Zaznaczyła, że „w przypadku uchylenia immunitetu prokuratorowi ogłoszone zostaną zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości (art. 178a par. 1 Kodeksu karnego), za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności”. Jednocześnie – jak poinformowała prok. Bialik – na wniosek Prokuratora Okręgowego w Poznaniu prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie.

źródło:

Zobacz więcej