Obcokrajowcy okradali pensjonaty. Trafili do aresztu

Oszuści uciekali bez płacenia, za to ze sprzętem RTV i AGD (fot. Pexels)

Do ośmiu lat więzienia grozi oszustom, którzy okradali obiekty hotelarskie pod Tatrami. To trzech Słowaków i obywatelka Tajlandii. Na wniosek śledczych podejrzani trafili do aresztu.

Podali się za pracowników firmy energetycznej i okradli seniorów. Policja prosi o pomoc

Funkcjonariusze z Siemianowic Śląskich poszukują dwóch oszustów, którzy okradli starszych mieszkańców tego miasta. Przestępcy udawali pracowników...

zobacz więcej

Obcokrajowców zatrzymali zakopiańscy policjanci dzięki informacji uzyskanej od właściciela jednego z pensjonatów, który w meldującym się na nocleg gościu ze słowackim paszportem rozpoznał sprawcę wcześniejszej kradzieży.

– Niedługo dołączyli do niego kolejni turyści ze Słowacji oraz kobieta z Tajlandii. Właściciel obiektu przypomniał sobie jednego z turystów z poprzedniego pobytu, kiedy to zniknęło wyposażenie pokoju oraz inne przedmioty z pensjonatu. Interwencja policjantów i późniejsze działania kryminalnych z Zakopanego pozwoliły na zatrzymanie dwóch sprawców, a kolejnej pary niedługo później – wskazał oficer prasowy zakopiańskiej policji asp. szt. Roman Wieczorek.

Proceder polegał na tym, że szajka rezerwowała za pomocą strony internetowej pobyty w obiektach turystycznych zazwyczaj na jeden nocleg. Później podejrzani wyprowadzali się, nie regulując należności. Z pokojów kradli sprzęt RTV i AGD oraz wyposażenie.

Dotąd szacowane straty podhalańskich hotelarzy przekroczyły 22 tys zł. Grupa działała zarówno w Polsce, jak i po stronie słowackiej. – Śledczy nadal gromadzą dowody ich przestępczej działalności, a sama sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań – dodał Wieczorek.

Na wniosek prokuratury sąd aresztował tymczasowo 28-letnią kobietę z Tajlandii i troje Słowaków w wieku 22, 33, 37 lat.

źródło:

Zobacz więcej