Były rzecznik Legii skazany na 25 lat za zabójstwo żony

Według informacji medialnych, Paweł W. jest byłym rzecznikiem klubu piłkarskiego Legia (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Wyrok 25 lat więzienia za zabójstwo żony usłyszał w czwartek w Krakowie 52-letni Paweł W. Do zdarzenia doszło pod koniec października 2017 r. w jednym z domów w Niepołomicach. Według informacji medialnych, Paweł W. jest byłym rzecznikiem klubu piłkarskiego Legia.

Oblał konkubinę benzyną i podpalił. Wyrok za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Na 25 lat więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał 56-letniego mężczyznę, oskarżonego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej 49-letniej...

zobacz więcej

Jak informowała małopolska policja, 52-letni obecnie mężczyzna sam zadzwonił na policję i poinformował o zabójstwie żony. W domu znaleziono zwłoki 30-letniej kobiety z licznymi ranami zadanymi ostrym narzędziem. Mężczyzna był trzeźwy.

W momencie zabójstwa w domu znajdowało się siedmiomiesięczne dziecko. Niemowlę zostało oddane pod opiekę dziadków. Pod ich opiekę trafiła także 9-letnia wówczas dziewczynka, która w chwili tragedii była w szkole.

Policja nie miała żadnych zgłoszeń i informacji o przemocy w rodzinie; nie zakładała tzw. niebieskiej karty.

Pawłowi W. groziła nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Ostatecznie w czwartek krakowski sąd okręgowy zdecydował, że Paweł W. spędzi w więzieniu 25 lat.

Decyzją sądu odczytywanie uzasadnienie wyroku było niejawne. Według informacji medialnych, Paweł W. jest byłym rzecznikiem klubu piłkarskiego Legia.

źródło:

Zobacz więcej