Szkolenia za 2 mln w warszawskim ratuszu. „Tego uczymy się w szkole podstawowej”

Warszawski ratusz zorganizuje szkolenia medialne za blisko 2 mln zł (fot. arch. PAP/Radek Pietruszkal)

Warszawski ratusz zamierza przeznaczyć 2 mln zł na szkolenie medialne dla kadry kierowniczej. Jak donosi „Super Express”, w programie szkoleń „Lider Zmiany w Samorządzie Warszawskim” znajdą się takie punkty jak: „zarządzanie zmianą”, „zarządzanie czasem” i „trening medialny”. – Tak banalne i oczywiste szkolenia to rozrzutność i omamianie wyborców. Zarządzania czasem uczymy się już w szkole – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info politolog dr Artur Wróblewski.

Uczenie dzieci do lat 4 „zabawy w lekarza”. Co chce wprowadzić prezydent Trzaskowski

Twierdzenie, że standardy WHO namawiają dzieci w wieku 0-4 lata do „zabawy w lekarza”, to manipulacja – twierdzi prezydent Warszawy Rafał...

zobacz więcej

W ocenie Wróblewskiego „wydawanie pieniędzy na takie rzeczy, jak szkolenia medialne, to wyrzucanie pieniędzy w błoto”.

– Organizowanie tego typu banalnych i oczywistych szkoleń za pieniądze publiczne tak naprawdę sugeruje rozrzutność i marnowanie tych pieniędzy. Tu zachodzi sprzeczność. Trzaskowski i jego ekipa szli do ratusza z hasłem, że to są urodzeni liderzy, znakomicie przygotowani do pełnienia swoich obowiązków. Szli z hasłem efektywności w zarządzaniu i oszczędności w ratuszu – mówi politolog.

Wróblewski zaznacza, że nasuwa się tu pytanie, „po co szkolenia za publiczne pieniądze dla tych ludzi, skoro wiedzieli, jak wszystko zmienić”.

– To omamienie wyborców, którzy zagłosowali na nich jak na liderów. – Organizują szkolenie w tak banalnych sprawach, jak zarządzanie czasem, zarządzanie zmianą czy trening medialny. Jak ktoś idzie do polityki, musi wiedzieć, jak zarządzać czasem; tego uczymy się już w szkole podstawowej – stwierdza. – To wystawia im jak najgorsze świadectwo – zaznacza.

źródło:
Zobacz więcej