Protest rolników: policja ustaliła tożsamość kolejnych kilkunastu osób

W środę rano rolnicy związani z AGROunią protestowali w Warszawie (fot. PAP/Leszek Szymański)

Policjanci mają potwierdzoną identyfikację kolejnych kilkunastu uczestników środowego protestu – poinformowała na Twitterze stołeczna policja. Dodała też, że ośmiu zatrzymanym dzień wcześniej osobom przedstawiono zarzuty w związku z blokowaniem ruchu w rejonie ronda przy pl. Zawiszy.

Protest rolników w Warszawie. Spalone opony, świński łeb i komunikacyjny paraliż

Rolnicy, którzy w środę rano protestowali na pl. Zawiszy w Warszawie, zakończyli swoją demonstrację. Zarząd Transportu Miejskiego podał, że ruch...

zobacz więcej

W środę rano rolnicy związani z AGROunią protestowali w Warszawie. Zablokowali pl. Zawiszy – na jezdnię wysypali jabłka, podpalili race i opony, a na torach tramwajowych położyli świńską tuszę. Manifestacja nie została zgłoszona w urzędzie miasta.

„8 osób zatrzymanych wczoraj (13.03) w związku z blokowaniem ruchu w rejonie ronda przy pl. Zawiszy ma przedstawione zarzuty dotyczące popełnienia w porozumieniu z innymi osobami czynów z art. 51 par. 2, art. 90 i art. 91 kodeksu wykroczeń” – napisała na Twitterze stołeczna policja.

„Po wykonanych czynnościach osoby te zwolniono. Materiały w ich sprawach będą sukcesywnie przekazywane do sądu. Policjanci mają potwierdzoną identyfikację kolejnych kilkunastu uczestników protestu. Kompletowany jest materiał dowodowy. Czynności procesowe pozostają w toku” – dodano.

W środę po południu policja poinformowała, że w przypadku trzech z ośmiu zatrzymanych osób (są to kierowcy busów) policja chce kierować do sądu w trybie przyspieszonym wnioski o ich ukaranie. Dodała też, że w związku z blokowaniem jezdni przy pl. Zawiszy wylegitymowano kilkadziesiąt osób.

źródło:

Zobacz więcej