RAPORT

Kampania 2020

Kury zadziobały lisa, który wkradł się do kurnika

Hodowla jest dobrze strzeżona, a kury nie mogą narzekać na brak swobody (fot. Shutterstock/Aksenova Natalya)

Pracownicy fermy drobiu we francuskiej szkole rolniczej znaleźli w kurniku martwego lisa, który prawdopodobnie został zadziobany przez kury. – To był instynkt stadny, zadziobały go – oznajmił Pascal Daniel, dyrektor placówki.

Nielegalnie hodował lwy. Zginął zaatakowany przez pupila

W Czechach zginął mężczyzna, który nielegalnie hodował lwy. Został zaatakowany przez drapieżnika, gdy wszedł do klatki.

zobacz więcej

Przyjęło się, że w starciu lisa z kurami to drapieżnik będzie górą. Na przemysłowej farmie w Bretanii, należącej do szkoły rolniczej Le Gros Chene, okazało się, że może być inaczej.

Pracownicy fermy znaleźli w rogu kurniku zabitego lisa. Ich zdaniem został zadziobany przez kury. Zwierzę prawdopodobnie miało problem z wydostaniem się z kurnika przez automatyczne drzwi, które nie otwierały się z powodu zbyt małej ilości światła dziennego.

– To był instynkt stadny, zadziobały go – stwierdził dyrektor szkoły Pascal Daniel.

Hodowla jest dobrze strzeżona, a kury nie mogą narzekać na brak swobody. Zwierzęta większość dnia spędzają na zewnątrz, chyba że akurat składają jaja, wtedy do dyspozycji mają duży kurnik.

Luki w zabezpieczeniach sprawiają jednak, że co jakiś czas pojawia się niepożądany gość. Ostatni raz kurnik został „odwiedzony” przez lisa ponad rok temu, jednak – jak podkreśla pracownik fermy –„wtedy skończyło się to dla kur znacznie gorzej”.

źródło:
Zobacz więcej