Kierowcy F1 przywitali Kubicę brawami. „Dokonał wielkiej rzeczy” [WIDEO]

Konferencja prasowa z udziałem Roberta Kubicy (fot. PAP/EPA/DIEGO AZUBEL)

Robert Kubica podczas niedzielnego Grand Prix Australii wróci do ścigania w Formule 1 po ponad ośmiu latach przerwy. Na konferencji prasowej został przywitany gromkimi brawami. – Wiem, przez co przeszedł, ale nie wiem, czy wszyscy sobie z tego zdają sprawę. Dokonał wielkiej rzeczy – powiedział Daniel Ricciardo z Renault.

Kubica znowu w Formule 1, czyli wielkie powroty sportowców po wypadkach

Po więcej niż ośmiu latach przerwy Robert Kubica powraca do rywalizacji w mistrzostwach świata Formuły 1. Polski kierowca uległ w 2011 roku...

zobacz więcej

Już w niedzielę odbędzie się pierwszy wyścig F1 w tym sezonie. Zawodnicy zmagać się będą na torze Albert Park Circuit w Australii.

Na konferencji prasowej razem z Robertem Kubicą pojawili się Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo i Max Verstappen.

Zawodnicy zostali zapytani o to, co robili w okresie zimowym. Sebastian Vettel rzucił żartobliwie w kierunku Roberta Kubicy, że jego przerwa była trochę dłuższa niż innych.

– Tak, to prawda. Jednak tak naprawdę zima była pracowita i krótka, bo wiedziałem, że będę znów kierowcą wyścigowym i czeka mnie praca z zespołem – powiedział polski kierowca i dodał, że podczas krótkiego urlopu dużo jeździł na rowerze.

Następnie głos zabrał kierowca Renaulta Daniel Ricciardo, który mówił o tym, jak spędzał wolne chwile przed sezonem. W pewnym momencie Australijczyk zaczął w ciepłych słowach wypowiadać się o polskim kierowcy.

– Znam Roberta, odkąd przyjechałem do Europy. Wiem, przez co przeszedł, ale nie wiem, czy wszyscy sobie z tego zdają sprawę. Dokonał wielkiej rzeczy. Nie poproszę o brawa dla niego, ale... – powiedział Australijczyk.

W tym momencie siedzący obok Roberta Sebastian Vettel, zaczął klaskać. Chwilę później dołączyli się do niego pozostali kierowcy i zgromadzeni dziennikarze.

źródło:
Zobacz więcej