Obowiązkowe nazwisko na policyjnym mundurze. Jest projekt rozporządzenia

Teraz jednostki policji mają zapewnić każdemu funkcjonariuszowi trzy tabliczki (fot. arch. PAP/Jakub Kamiński)

Nazwisko policjanta na mundurze ma być obowiązkowe. Resort spraw wewnętrznych i administracji przygotował projekt rozporządzenia, które wpisuje imienne tabliczki do tak zwanych policyjnych norm umundurowania, ujednolica je i nakazuje ich zakup jednostkom policji – informuje RMF FM.

Policja kupi ponad dwa tysiące kamer dla funkcjonariuszy. „Mają zwiększyć bezpieczeństwo obywateli”

Policjanci dostaną kamery, którymi będą mogli nagrywać przebieg prowadzonych przez siebie interwencji. W tym roku mundurowi dostaną ponad 2110...

zobacz więcej

Koszt tej wymiany to 3,5 mln zł. Określono, że to nie policjanci z własnej kieszeni mają płacić za identyfikatory, wymagane przez cześć przepisów i niektórych przełożonych.

Teraz jednostki policji mają zapewnić każdemu funkcjonariuszowi trzy tabliczki – jedną metalową i dwie na taśmie z tkaniny. Przepisy dopuszczają noszenie tych identyfikatorów zamiast dotychczasowych policyjnych blach – podaje portal.

Jest jeden wyjątek od obowiązku umieszczania nazwiska na mundurze. Imiennych identyfikatorów nie będą mieli na sobie funkcjonariusze działający w tak zwanych pododdziałach zwartych.

źródło:
Zobacz więcej