RAPORT

Prorosyjska era Tuska

LOT wypożyczył cztery samoloty na zastępstwo za uziemione boeingi

Wynajęte samoloty mają pomóc w zapewnieniu ciągłości połączeń (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)
Wynajęte samoloty mają pomóc w zapewnieniu ciągłości połączeń (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Polskie Linie Lotnicze LOT wypożyczyły cztery dodatkowe samoloty, co ma umożliwić utrzymanie ciągłości połączeń po uziemieniu pięciu boeingów 737 MAX.

Urząd Lotnictwa Cywilnego wstrzymał wszystkie loty pasażerskie Boeingami 737-8 MAX

– W związku z pojawiającymi się decyzjami kolejnych agencji lotniczych na świecie i w Europie LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu operacji...

zobacz więcej

Narodowy przewoźnik wypożyczył trzy boeingi 737-800NG, które zabierają na pokład po 189 pasażerów. Dwie maszyny udostępnił słowacki przewoźnik czarterowy Go2Sky, zaś jedną polska linia lotnicza o podobnym profilu działalności, Enter Air. Czwarty samolot to B737-400 litewskich GetJet Airlines, może on zabrać 168 pasażerów.

12 marca w godzinach wieczornych Urząd Lotnictwa Cywilnego zakazał lotów Boeingami 737 MAX 8 w przestrzeni powietrznej RP, zaś taką samą decyzję w odniesieniu do całej Unii Europejskiej podjęła Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego. W tym samym czasie PLL LOT podjęły decyzję o wstrzymaniu lotów posiadanymi przez siebie pięcioma samolotami tego typu.

Decyzje o uziemieniu tych maszyn i zamknięciu dla nich przestrzeni powietrznej po niedzielnej katastrofie etiopskiego B737 MAX 8, w której zginęło 157 osób, podjęło także szereg innych państw i linii lotniczych. Obecnie wstrzymane są loty około dwóch trzecich z 371 eksploatowanych na świecie egzemplarzy tego samolotu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej