Oblał konkubinę benzyną i podpalił. Wyrok za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

W trakcie procesu ustalono, że powikłania po rozległym oparzeniu były bezpośrednią przyczyną zgonu (fot. PAP/Paweł Supernak)

Na 25 lat więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał 56-letniego mężczyznę, oskarżonego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej 49-letniej partnerki. Kobieta zmarła w szpitalu 16 dni po zdarzeniu z powodu odniesionych obrażeń.

Zabił żonę i czworo dzieci. Sąd Apelacyjny wydał wyrok

Sąd Apelacyjny w Katowicach prawomocnie skazał na dożywocie Dariusza P., który zabił swoją żonę i czwórkę dzieci. Mężczyzna podpalił dom w...

zobacz więcej

Do tragedii doszło 18 listopada w Kościerzynie. Jak ustaliła prokuratura, oskarżony z konkubiną i znajomym pili alkohol. W pewnym momencie między nim a kobietą doszło do kłótni, w trakcie której oblał kobietę benzyną i podpalił.

Taki przebieg zdarzeń potwierdził w trakcie przesłuchania świadek, uczestnik feralnej biesiady. Sam sprawca przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

Badanie alkomatem wykonane u niego tuż po jego zatrzymaniu wykazało około trzech promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kobieta doznała poparzeń II i III stopnia na 40 proc. ciała. Trafiła do szpitala w Gryficach, specjalizującego się w leczeniu poparzeń.

W trakcie jednego z przesłuchań wyjaśniła, że zdołała sobie przypomnieć awanturę, w trakcie której konkubent polał ją jakimś płynem, nie pamiętała jednak samego podpalenia. Zmarła 4 grudnia.

Z opinii sądowo-lekarskiej wynikało, że bezpośrednią przyczyną zgonu pokrzywdzonej były zaburzenia metaboliczne stanowiące powikłania po rozległym i głębokim oparzeniu termicznym licznych okolic ciała.

źródło:

Zobacz więcej