Fake news magazynu „Press”. Oskarża premiera o „ocieplanie wizerunku” po śmierci Adamowicza

Magazyn pisał, że krótko po pogrzebie Adamowicza Kancelaria Premiera chciała „ocieplić wizerunek” (fot. Krystian Maj, Adam Guz / KPRM)

Po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza kancelaria premiera zorganizowała tweetup z udziałem Mateusza Morawieckiego – stwierdził magazyn branżowy „Press” i postawił tezę, że celem było „ocieplenie wizerunku” premiera. W rzeczywistości zaproszenia zostały wysłane dwa dni przed zabójstwem Adamowicza; w dniu jego śmierci tweetup został odwołany, a potem, ze względu na pogrzeb, przełożony na kolejny tydzień.

Fake news izraelskiego portalu. Napisał o antysemickim ataku w Warszawie

Stołeczna policja zdementowała doniesienia portalu Times of Israel o rzekomym ataku dwóch Polaków na wycieczkę z Izraela. W wyniku tego zdarzenia...

zobacz więcej

Na koncie „Press” na Twitterze pojawiła się zapowiedź nowego numeru magazynu, w której reklamowano artykuł Marcina Kobiałki „Jak Darek Tweetup szerował”. „Jeśli po zabójstwie prezydenta Gdańska rząd potrzebował ocieplenia wizerunku, zorganizowany szybko po pogrzebie tweetup świetnie spełnił to zadanie. Wystarczyło do Kancelarii Premiera ściągnąć dziennikarzy i zrobić sobie z nimi selfie” – pisał Kobiałka.

W rzeczywistości tweetup przełożono właśnie ze względu na śmierć Adamowicza. Na koncie KPRM na Twitterze 11 stycznia pisano, że wydarzenie ma się odbyć 15 stycznia. 14 stycznia, dzień po zamachu, tweetup przełożono. Ostatecznie odbył się on 22 stycznia.

źródło:
Zobacz więcej