PŚ w skokach: Kraft zdeklasował rywali, Stoch czwarty

Austriak Stefan Kraft zdeklasował rywali (fot. PAP/EPA/TERJE BENDIKSBY)

Zwycięzcą konkursu okazał się Austriak Stefan Kraft, który w drugiej serii skokiem na odległość 141 m zdeklasował rywali. Drugi Robert Johansson skoczył 138, 5 m, trzeci Ryoyu Kobayashi – 137 m. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch osiągnął podobną odległość, jednak punktacja zadecydowała, że skończył na czwartym miejscu.

Co dalej z trenerem polskich skoczków? „Rozmowy z niemieckim związkiem pozytywne”

Trener polskich skoczków narciarskich Stefan Horngacher powiedział na antenie telewizji ARD, że rozmowy z Niemiecką Federacją Narciarską w sprawie...

zobacz więcej

Dawid Kubacki, który po pierwszej serii był trzeci, w drugiej skoczył 126,5 m, przez co ostatecznie skończył na ósmym miejscu.

W finałowej serii wystąpiło czterech Polaków. Oprócz Stocha i Kubackiego byli to Jakub Wolny, który skoczył 129 m (21. miejsce), i Stefan Hula, który skoczył 122,5 m (24. miejsce). Awansu nie wywalczył Piotr Żyła, który został sklasyfikowany na 33. miejscu.

Turniej Raw Air odbywa się na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund. Zaplanowano cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane są noty uzyskane we wszystkich tych zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tys. euro.

źródło:

Zobacz więcej