Armia australijska kupi polski system amunicji krążącej

Broń przeznaczona jest głównie dla jednostek sił specjalnych i piechoty (fot. WB Electronics)

Warmate to system amunicji krążącej wyprodukowany w Polsce. Jest połączeniem bezzałogowego statku powietrznego z inteligentną amunicją precyzyjnego rażenia. Australijska firma Cablex będzie wyłącznym dystrybutorem tej broni i zajmie się dostosowaniem jej do wymogów armii australijskiej.

Pistolet z drukarki 3D? Amerykański sąd wstrzymał publikację instrukcji

Sąd federalny w amerykańskim mieście Seattle wstrzymał we wtorek czasu miejscowego opublikowanie w internecie instrukcji stworzenia broni palnej w...

zobacz więcej

System amunicji krążącej zaprojektowany i produkowany w GRUPIE WB, jest nowatorskim systemem uderzeniowym spełniającym wymogi współczesnego wielowymiarowego pola walki.

Broń przeznaczona jest głównie dla jednostek sił specjalnych i oddziałów lekkiej piechoty. Łączy dwie funkcje – rozpoznania i niszczenia celów podczas samobójczego ataku.

To rozwiązanie pozwalające operować bezzałogowym statkiem powietrznym i naprowadzać go na cel. Operator ma pełną kontrolę i odpowiedzialność za wykonanie zadania ogniowego.

System amunicji krążącej jest w pełni zintegrowany innymi systemami oferowanymi przez polską Grupę WB. GRUPĘ WB takimi jak Mini BSP FlyEye, Zintegrowany System Zarządzania Walką.

źródło:
Zobacz więcej