Zmarł Coutinho, mistrz świata z 1962 r. Razem z Pelém wywalczył 19 tytułów

Mistrz świata z 1962 roku Brazylijczyk Coutinho (fot. en.wikipedia.org)

W wieku 75 lat zmarł mistrz świata z 1962 roku Brazylijczyk Coutinho – poinformowały media w Ameryce Płd. Był trzecim najskuteczniejszym piłkarzem w historii Santos FC. Pelé uważał go za swojego najlepszego partnera w ataku tego klubu.

Kolarska mistrzyni świata znaleziona martwa w swym domu

Nie żyje Kelly Catlin, 23-letnia srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro z drużyną USA w wyścigu torowym na dochodzenie i...

zobacz więcej

– Muszę mu podziękować za 50 procent bramek, które zdobyłem dla Santosu – stwierdził w jednym z wywiadów Pelé. Razem wywalczyli 19 tytułów.

Jak wspominają miejscowe media, Coutinho (właśc. Antônio Wilson Vieira Honório) debiutował w Santos FC, mając ledwie 14 lat. Występował w tej drużynie do 1968 roku i uzyskał 368 goli w 457 meczach.

Ze względu na liczne kontuzje w reprezentacji Brazylii wystąpił tylko 15-krotnie w latach 1960-1965; zdobył sześć bramek. Był członkiem zespołu narodowego, który wygrał mundial w Chile w 1962 roku.

Telewizja „Globo” podała, że przyczyną śmierci był atak serca. W styczniu Coutinho trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc, chorował także na cukrzycę.

– Zmarła legenda naszego futbolu – stwierdził przyjaciel Coutinho Cafú (mistrz świata z 2002 roku).

źródło:

Zobacz więcej