Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Z krzyża zrobiono swastykę. Poseł Nowoczesnej na wystawie sztuki nowoczesnej

Poseł Mieszkowski na wystawie Karoliny Jaklewicz (fot. TT/PolskaSuwerenna)

Do sieci trafiło zdjęcie, na którym grupa osób, wśród nich poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski, pozuje do wspólnego zdjęcia podczas wystawy sztuki nowoczesnej autorstwa Karoliny Jaklewicz. W tle widać obraz przedstawiający krzyż, który przez domalowanie czarną farbą dodatkowych linii zamieniony został w swastykę.

Mapy Google: Islam z półksiężycem, judaizm z gwiazdą Dawida, kościoły chrześcijańskie bez krzyża

Mapy internetowej wyszukiwarki Google przypisują do wielu obiektów znaki graficzne, z którymi kojarzyć się mają dane budowle czy miejsca. I tak...

zobacz więcej

Wystawa absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zatytułowana „Konsekwencje”, to zbiór obrazów – w nurcie sztuki nowoczesnej – przedstawiających m.in. krzyże i swastyki, ujęte w różnych formach.

Jeden z obrazów, najbardziej kontrowersyjny, przedstawia krzyż – symbol śmierci Chrystusa – który przerobiony został na swastykę – która jednoznacznie kojarzona jest z Hitlerem i zbrodniami III Rzeszy.

Na stronie artystki, gdzie zrelacjonowana została wystawa, znalazło się również zdjęcie, na którym widać posła Nowoczesnej Krzysztofa Mieszkowskiego. Pozuje on do wspólnego zdjęcia, przy obrazie „krzyża-swastyki”.

To obraza uczuć religijnych – twierdzi wielu użytkowników Twittera, komentujących zdjęcie.

źródło:
Zobacz więcej