Agora siadła do stołu z bankami. Spółka chce 500 mln zł na inwestycje i przejęcia

Agora zamierza uzyskać 500 mln zł kredytu (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Zarząd Agory, właściciela m.in. „Gazety Wyborczej”, wraz z spółkami zależnymi rozpoczęła negocjacje z konsorcjum banków, których celem jest uzyskanie finansowania w wysokości 500 mln zł. Pozyskane środki mają być przeznaczone na inwestycje i przejęcia.

Agora przejmuje Eurozet. Podpisano przedwstępną umowę

SFS Ventures i Agora zawarły przedwstępną i przyrzeczoną umowę zakupu 100 proc. udziałów Eurozet, na mocy której Agora przejęła 40 proc. udziałów...

zobacz więcej

W komunikacie giełdowym spółki czytamy, że spółka grupa kapitałowa Agora rozpoczęła negocjacje z konsorcjum banków, których celem jest „pozyskanie kredytu m.in. na finansowanie bądź refinansowanie wydatków akwizycyjnych oraz inwestycyjnych Grupy Agora, zgodnych ze strategią biznesową na lata 2018-22, a także na finansowanie kapitału obrotowego i ogólnych celów korporacyjnych”.

Agora zamierza uzyskać 500 mln zł kredytu.

20 lutego Agora informowała, że razem SFS Ventures zawarła przedwstępną i przyrzeczoną umowę zakupu 100 proc. udziałów Eurozet, na mocy której Agora przejęła 40 proc. udziałów grupy za 130,75 mln zł.

Do grupy Eurozet należą Radio ZET, Antyradio, Meloradio i Chillizet oraz serwisy internetowe, a także spółka Studio ZET produkująca reklamy radiowe i telewizyjne oraz agencja eventowa Eurozet Live.

źródło:

Zobacz więcej