Zinedine Zidane wraca do Realu Madryt

Francuz Zinedine Zidane ponownie zostanie trenerem piłkarzy Realu Madryt – potwierdziły oficjalnie władze klubu. Zidane zastąpi Santiago Solariego, który został zwolniony po serii porażek „Królewskich”.

Trener Realu Madryt zwolniony

Julen Lopetegui został zwolniony z posady trenera piłkarzy Realu Madryt – poinformował klub hiszpańskiej ekstraklasy. Na razie zastąpi go...

zobacz więcej

Jak głosi oświadczenie zamieszczone na stronie Realu, klub zatrudnił Francuza na stanowisko trenera do 2022 r. Władze „Królewskich” zamierzają rozwiązać umowę z Solarim, jednocześnie proponując mu współpracę w innej roli. W oświadczeniu władze klubu zapewniły, że Real docenia wykonaną przez niego pracę i lojalność wobec klubu.

Wcześniej portal realmadryt.pl podawał, że Zidane „bardzo chciał wrócić do Realu”. Powrót Francuza to główny temat w mediach sportowych w Hiszpanii.

Zidane w maju 2018 r. złożył rezygnację z funkcji szkoleniowca Realu. Wcześniej w latach 2016-18 jako trener zespołu z Madrytu trzy razy z rzędu triumfował w Lidze Mistrzów.

Według wcześniejszych zapowiedzi były piłkarz miał od następnego sezonu wrócić do pracy w Juventusie lub jednym z klubów Premier League.

źródło:
Zobacz więcej