RAPORT

Kampania 2020

Polski dyplomata jedną z ofiar katastrofy lotniczej w Etiopii

Jedną z ofiar katastrofy boeinga w Etiopii jest polski dyplomata, pracownik Ambasady RP w Kairze – ustalił portal tvp.info. W niedzielę w tragicznym wypadku lotniczym zginęło 157 osób z 35 krajów, w tym dwóch Polaków.

Czarne skrzynki boeinga etiopskich linii odnalezione

Znaleziono czarną skrzynkę etiopskiego Boeinga 737 Max 8, który rozbił się w niedzielę tuż po starcie z lotniska w Addis Abebie – poinformowała...

zobacz więcej

Izba Przedstawicieli Ludowych, niższa izba parlamentu Etiopii, ogłosiła, że poniedziałek będzie w tym kraju dniem żałoby narodowej.

Linie lotnicze poinformowały, że w katastrofie zginęły osoby z 35 krajów. Na specjalnie zorganizowanym briefingu polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że zginęło dwóch Polaków. Jedna to pracownik ministerstwa, druga to osoba małoletnia obywatelstwa polsko-kenijskiego. Obie osoby były ze sobą niespokrewnione. Ze względu na dobro rodzin MSZ nie podaje więcej szczegółów.

Linie poinformowały też, że do odwołania uziemiły swoją flotę Boeingów 737 MAX 8.

Samolot rozbił się w niedzielę rano sześć minut po starcie niedaleko miasta Debre Zeit (dawn. Bishoftu), około 60 km na południowy wschód od stolicy Etiopii.

źródło:
Zobacz więcej