RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kościoły protestanckie stanowczo przeciw deklaracji LGBT+. „To krzywdzenie dzieci i gwałt na rodzicach”

„Szczególnie powinniśmy wystrzegać się inicjatyw naruszających suwerenność rodziny” (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)
„Szczególnie powinniśmy wystrzegać się inicjatyw naruszających suwerenność rodziny” (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Deklaracja LGBT+ uderza w prawa rodziców i dobro dzieci na wiele sposobów; to krzywdzenie dzieci i gwałt na rodzicach, totalitarna ingerencja państwa w mir domowy – czytamy w liście otwartym przywódców kościołów protestanckich, który w poniedziałek ma trafić do prezydentów, wójtów i burmistrzów miast.

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich: „Standardy WHO” demoralizują dzieci

Natychmiastowego anulowania „Deklaracji LGBT+” jako programu groźnego dla zdrowia i życia dzieci domaga się Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy...

zobacz więcej

W połowie lutego prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podpisał tzw. deklarację LGBT+. Dokument zakłada działania w takich obszarach jak: bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Inicjatorem listu otwartego, do którego dotarła PAP, jest przewodniczący Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP dr Mateusz Wichary. W poniedziałek pismo ma zostać wysłane drogą mailową do prezydentów, wójtów i burmistrzów miast.

„Pismo Święte od tysiącleci naucza chrześcijan szacunku dla władzy świeckiej. Jednocześnie historia uczy nas, że władza jest niebezpiecznym darem. Niezależność od innych potrafi skłaniać do pychy, tworzyć totalitaryzmy i dyktatury; prowadzić do ludobójstwa i nienawiści” – napisano w liście.

„Sprawić, że osoby posiadające ten szczególny przywilej zapominają o tym, że również mają władzę nad sobą, władzę stwórcy. Stwórcy każdego człowieka, ale również wszelkiej wspólnoty, w tym rodziny” – dodano.

W liście podkreślono, że niezależnie od osobistego stosunku przywódców do Boga oczekuje on od nich troski wobec powierzonych im w opiekę bliźnich.

Polityk PSL: Jeśli chodzi o związki partnerskie, to ja nie widzę takiego problemu

– Polskie Stronnictwo Ludowe jest konserwatywnym skrzydłem Koalicji Europejskiej i w szerszym kontekście nie pozwoli na żadne światopoglądowe...

zobacz więcej

„Rodzina jest strukturą organiczną. Naturalnie wypływa z zespolenia w miłości mężczyzny i kobiety. Naturalnie owoc tej miłości pojawia się we wspólnocie, która odpowiada za jego powstanie. Dlatego rodzina, jako z poświęceniem biorąca na siebie ciężary wychowania, ma pełne prawo czynić to w zgodzie z własnymi przekonaniami. Jest to prawo naturalne, przyrodzone. Prawo stanowione i władza społeczna powinna jedynie je rozpoznać i wzmacniać, wobec niebezpieczeństw i słabości. Nie bądźcie więc przekleństwem, próbując ingerować w ten szczególny obszar (...). Zachęcamy, nie utrudniajcie im tego zadania” – czytamy w liście.

„Piszemy do was o tym wszystkim nie bez konkretnych przyczyn. Pan Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał dla m.st. Warszawy »Deklarację LGBT«. Niewątpliwie będzie wywierany również na Państwa nacisk, aby podobne deklaracje przyjmować” – stwierdzono w liście.

„Uderza ona w prawa rodziców i dobro dzieci na wiele sposobów. »Standardy Edukacji Seksualnej WHO«, do których odwołuje się Deklaracja, erotyzują dzieci, czyli pobudzają do postawy, która jeszcze jest naturalnie uśpiona. I tak dzieci do lat 4 zachęca się do masturbacji jako radości i przyjemności z dotykania własnego ciała; dzieci w wieku 4-6 do akceptacji wszystkich preferencji seksualnych. Dzieci w wieku lat 6-9 przekonuje się do akceptowania współżycia i seksu oraz akceptacji miłości osób tej samej płci” – czytamy.

„Ingerencja w programy nauczania w szkołach i wprowadzenie tzw. zajęć antydyskryminacyjnych to więc nic innego, jak pobudzanie dzieci do podejmowania praktyk seksualnych, w tym homoseksualnych, wbrew woli rodziców. Więcej: wbrew ich własnej naturze” – napisano.

„Być może prezydent Trzaskowski nie wiedział, co podpisuje. Teraz jest czas, żeby się wycofać”

– Myślę, że jest możliwe, iż prezydent Trzaskowski nie wiedział, jakiego rodzaju treści programowe kryją się w tym dokumencie. Ale w tej chwili...

zobacz więcej

Przywódcy kościołów protestanckich ocenili, że przekonywanie do pozytywnie przedstawianej aktywności homoseksualnej w fazie kształtowania się osobowości oraz tożsamości seksualnej, „może być przyczyną zranień i życiowych tragedii”. „To krzywdzenie dzieci i gwałt na rodzicach, totalitarna ingerencja państwa w mir domowy” – podkreślili.

„Nie odmawiając prawa osobom dorosłym do wyboru własnej homoseksualnej drogi, bowiem szacunek do każdego człowieka, bez względu na jego styl życia jest wpisany w chrześcijańską etykę, uważamy, że nie jest zadaniem szkoły ani samorządu wpajanie dzieciom postaw i wartości obcych ich domom. I mówimy to jako przedstawiciele mniejszości religijnych w Polsce, które wiedzą, czym jest nietolerancja i pogarda” – dodano.

„Szczególnie powinniśmy wystrzegać się inicjatyw naruszających suwerenność rodziny. Nasza narodowa tożsamość nie przetrwałaby przecież, gdyby nie polskie rodziny, które wbrew władzom i szkołom państw zaborczych i komunistycznych pielęgnowały chrześcijańską i narodową tożsamość” – napisano.


Przywódcy kościołów protestanckich zadali też w liście pytanie, czy „chcecie państwo kontynuować te opresyjne działania w wolnej, współczesnej Polsce?”. „Chrześcijaństwo dało naszemu krajowi tożsamość i wartości, które sprawiły, że przetrwaliśmy najtrudniejsze chwile. Czy potraficie Państwo sobie wyobrazić, że to ideologia gender byłaby w stanie nas przez nie przeprowadzić?” – czytamy.

W piśmie zwrócono uwagę, że prezydent Trzaskowski zadeklarował wprowadzenie do szkół obserwatorów ds. LGBT oraz wsparcie dla nauczycieli, którzy „nawet wbrew woli reszty kadry pedagogicznej i rodziców chcą promować wśród uczniów homoseksualny styl życia”. „Patrząc na polską historię, znów analogie nasuwają się same. Jawią się oni jak współcześni cenzorzy, wyposażeni w aparat przymusu nad uczniami” – napisano w liście.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej