RAPORT

Wojna na Ukrainie

Polsko-ormiański gang sprzedał setki kilogramów narkotyków

Zatrzymanie gangu handlarzy narkotyków (fot. CBŚP)
Zatrzymanie gangu handlarzy narkotyków (fot. CBŚP)

Amfetaminę i marihuanę warte ok. 5 mln zł przejęli funkcjonariusze CBŚP podczas uderzenia w gang handlarzy narkotyków działający głównie na Mazowszu i Podkarpaciu. W akcji zatrzymania 12 członków grupy wzięło udział ponad 260 funkcjonariuszy z siedmiu województw. Według nieoficjalnych informacji rozbity gang mógł sprzedać nawet kilkaset kilogramów narkotyków: kokainy, płynnej amfetaminy, haszyszu, mefedronu i marihuany.

Handlarze narkotyków kontrolowali nielegalne internetowe kasyno

Ponad stu funkcjonariuszy CBŚP i KAS wzięło udział w akcji zatrzymania gangu handlarzy narkotyków z okolic Barlinka. Zatrzymali pięć osób i...

zobacz więcej

Uderzenie w gang handlarzy narkotyków miało miejsce przed tygodniem, ale dopiero teraz śledczy zdecydowali się ujawnić tę informację. Akcję zorganizowali funkcjonariusze CBŚP z Rzeszowa pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

W poniedziałek 4 marca o świcie ponad 260 policjantów, w tym antyterrorystów, wkroczyło do kilkudziesięciu mieszkań, domów i posesji w Warszawie i okolicach. Zatrzymali 12 osób w wieku od 20 do 62 lat, w tym liderów narkogangu.

Podczas przeszukań policjanci znaleźli ponad 3,5 kg marihuany, 2,5 kg amfetaminy oraz 15,5 litra płynnej amfetaminy, z której można uzyskać 93 kg gotowego już narkotyku. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na ok. 5 mln zł. Funkcjonariusze natrafili także u gangsterów na elementy umundurowania i wyposażenia policyjnego.

– W toku postępowania prokuratorzy ustalili, że grupa działała od 6 lutego 2018 roku na terenie Warszawy i innych miejscowościach na terenie kraju, w tym na obszarze woj. podkarpackiego. W tym czasie jej członkowie dopuścili się popełniania licznych przestępstw, m.in. wprowadzania do obrotu, znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci kokainy, płynnej amfetaminy, haszyszu, mefedronu i marihuany – powiedział tvp.info Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej.

Ośmiu zatrzymanych usłyszało zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Trzem osobom, w tym obywatelowi Armenii, przedstawiono zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Za handel znaczną ilością narkotyków grozi do 12 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej