Strażacy z Grodziska Mazowieckiego uratowali życie starszej pani

Na szczęście po dwóch godzinach awaria prądu, którą wywołała wichura została naprawiona (fot. ospgrodzisk/facebook)

Nietypowej interwencji udzieli strażacy z Grodziska Mazowieckiego. Udali się z pomocą do starszej kobiety podłączonej do respiratora, która w skutek awarii prądu mogła stracić życie. Ochotnicy dostarczyli agregat w samą porę.

Wichura, ulewa i wyładowania. Burza z impetem uderzyła w Warszawę

Nad Mazowszem przetoczyła się w sobotę nawałnica. Na stolicę lały się strugi wody i padał grad. Wszystko przy porywistym wietrze. Podobne zjawiska...

zobacz więcej

– Do stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pomoc. Ok. godz. 10 rano zostaliśmy powiadomieni przez bliskich starszej kobiety o pilnej potrzebie dostarczenia agregatu, który podtrzyma działanie respiratora, który w skutek awarii prądu przestał działać. Na miejsce zadysponowane były zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Mazowieckiego i OSP z tego miasta – poinformował portal tvp.info dyżurny operacyjny powiatu, starszy strażak Michał Wesołowski.

Gdyby nie ich pomoc, to 80-latka z Grodziska Mazowieckiego mogłaby nie przeżyć.

– Na szczęście po dwóch godzinach awaria prądu, którą wywołały wichury, została naprawiona. Starsza pani może już oddychać bezpiecznie – dodał Michał Wesołowski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę rano ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Szczególnie mocno będzie wiało w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim i mazowieckim. Od wczoraj straż pożarna interweniowała ok. 2 tys. razy w związku ze skutkami nawałnicy nad Polską. Kilkadziesiąt tysięcy osób wciąż nie ma prądu.

źródło:
Zobacz więcej