RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tragedia słowackiego polityka. Jego rodzina zginęła w katastrofie Boeinga

Boeing rozbił się sześć minut po starcie, około 60 km na południowy wschód od stolicy Etiopii (fot. EPA/STR)
Boeing rozbił się sześć minut po starcie, około 60 km na południowy wschód od stolicy Etiopii (fot. EPA/STR)

Najnowsze

Popularne

Żona, córka i syn wiceprzewodniczącego Słowackiej Partii Narodowej (SNS), posła Antona Hrnko zginęli w niedzielę w katastrofie samolotu w Etiopii. O tragedii poinformował portal dziennika lewicowego „Pravda”, co później potwierdził sam deputowany SNS.

Polacy wśród ofiar katastrofy lotniczej w Etiopii

Dwóch Polaków poniosło śmierć w wyniku katastrofy lotniczej samolotu Ethiopian Airlines, który rozbił się w niedzielę rano niedaleko stolicy...

zobacz więcej

Dziennik „Sme” poinformował, że syn polityka, Martin Hrnko, pracował jako przedstawiciel firmy turystycznej „Bubo”. Był przewodnikiem i pilotem wycieczek do Afryki, Chin, Tybetu, Indii, a także USA i Kanady.

Kondolencje dla Antona Hrnko przesłali prezydent Andrej Kiska, przewodniczący parlamentu, partyjny kolega Hrnko, Andrej Danko oraz członkowie rządu i parlamentarzyści.

Wśród ofiar katastrofy jest jeszcze jedna osoba ze Słowacji – Danica Olexova, która pracowała dla organizacji charytatywnej Dobra novina i która miała odwiedzić misję w Kenii. Także jej bliscy otrzymali kondolencje od prezydenta Kiski.

Samolot Boeing 737 MAX 8 rozbił się sześć minut po starcie, niedaleko miasta Debre Zeit (dawn. Bishoftu), około 60 km na południowy wschód od stolicy Etiopii. Na pokładzie było 149 pasażerów oraz 8 członków załogi. Wśród ofiar są dwaj obywatele Polski.

AFP podaje, powołując się na przedstawiciela linii, że pilot zgłaszał „trudności” i chciał zawrócić do Addis Abeby. Według linii lotniczych Ethiopian Airlines, pilot był doświadczony, a samolot nie miał usterek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej