RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Na pokładzie było ponad 150 osób. Spadł samolot lecący do Kenii

Katastrofa samolotu linii Ethiopian Airlines (fot. arch. PAP/EPA/SALVATORE DI NOLFI)
Katastrofa samolotu linii Ethiopian Airlines (fot. arch. PAP/EPA/SALVATORE DI NOLFI)

Najnowsze

Popularne

Nikt nie przeżył katastrofy samolotu Ethiopian Airline, który rozbił się w niedzielę niedaleko stolicy Etiopii, Addis Abeby – poinformował etiopski nadawca publiczny, powołując się na anonimowe źródło w etiopskich liniach lotniczych. Na pokładzie było 157 osób. Według tego źródła samolotem, który leciał do stolicy Kenii Nairobi, podróżowały osoby z 33 państw.

Chwile grozy nad Atlantykiem. Dziesiątki rannych w wyniku turbulencji

Złamana noga, urazy głowy, stłuczenia, siniaki i skaleczenia to bilans silnych turbulencji do jakich doszło nad zachodnim Atlantykiem w samolocie...

zobacz więcej

Samolot etiopskich linii lotniczych rozbił się w drodze z Addis Abeby do stolicy Kenii. Linie lotnicze poinformowały, że trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa.

Premier Etiopii na Twitterze złożył wyrazy współczucia osobom, które straciły swoich bliskich w katastrofie.

Samolot zniknął z radarów po sześciu minutach od startu z międzynarodowego lotniska Bole w Addis Abebie, na wysokości miejscowości Bishoftu.

Państwowe linie Ethiopian Airlines są jednym z największych przewoźników na kontynencie afrykańskim pod względem wielkości floty. Linie informowały, że w zeszłym roku miały przewieźć 10,6 mln pasażerów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej