Troje? Więcej? Nieślubne dzieci efektem odwyku na Kubie. Legenda sportu podda się testom DNA

Diego Maradona leczył się na Kubie z narkomanii (fot. PAP/DPA/Jens Kalaene)

Argentyńska legenda piłki nożnej, 58-letni Diego Maradona jest ojcem trójki nieślubnych dzieci na Kubie. Ojcostwo mają potwierdzić testy DNA. W tym celu słynny zawodnik ma polecieć na wyspę – poinformował media prawnik sportowca, Matias Morla.

Piłkarki pozwały macierzystą federację. Mówią o dyskryminacji

Ponad dwadzieścia amerykańskich piłkarek pozwało macierzystą federację, utrzymując, że ta płaci im mniej niż mężczyznom, a także odmawia równych...

zobacz więcej

Prawnik podkreślił, że Maradona był w kontakcie z dziećmi (mającymi różne matki), jednak do tej pory nie uznał ich oficjalnie za swoje potomstwo. Planował to uczynić po przeprowadzeniu testów.

Słynny piłkarz spędził w Hawanie cztery lata od 2000, gdy uzależniony od narkotyków przechodził terapię odwykową.

Wówczas poznał i – według adwokata – zaprzyjaźnił się z przywódcą Fidelem Castro, który miał w zwyczaju zapraszać go wczesnym rankiem na rozmowy nie tylko o polityce i życzyć powrotu do zdrowia. Z tego czasu pochodzi tatuaż Maradony umieszczony na łydce - przedstawiający twarz Castro.

Kilka miesięcy temu adwokat Maradony w jednym z show telewizyjnych w Argentynie powiedział, że na Kubie może mieszkać więcej dzieci Maradony.

– Przebywał tam po rozpadzie swojego małżeństwa. Był tam przez długi czas, samotny i nie zachowywał się najlepiej – stwierdził.

To kolejne wydarzenie, które zapewne sprawi, że znany z ekstrawaganckiego stylu życia słynny przed laty piłkarz ponownie będzie w centrum zainteresowania mediów.

58-latek jest obecnie menedżerem meksykańskiego drugoligowca Dorados de Sinaloa. Był wcześniej m.in. selekcjonerem reprezentacji Argentyny w latach 2008-2010, pracował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz pełnił również funkcję prezesa białoruskiego klubu Dynamo Brześć.

źródło:

Zobacz więcej