Raport

Epidemia koronawirusa

„Kiedyś doczekamy się ronda Legalnej Aborcji”. Disco-protest feministek w Warszawie

Protestowi towarzyszyły rytmy muzyki disco (fot. portal tvp.info)

Na rondzie Dmowskiego w Warszawie odbył się protest organizacji feministycznej Strajk Kobiet pod nazwą „Disco Przeciw Nienawiści”, w ramach której zorganizowano dyskotekę. Działaczki żądają zmiany nazwy ronda z „Dmowskiego” na „Praw Kobiet”

Warszawski Strajk Kobiet chce zmiany nazwy Ronda Dmowskiego

Warszawski Strajk Kobiet – stołeczny oddział ogólnopolskiej organizacji proaborcyjnej – domaga się usunięcia z centrum Warszawy nazwy „Rondo Romana...

zobacz więcej

Podczas manifestacji demonstranci namawiali do podpisywania petycji w tej sprawie. Mówili o równouprawnieniu kobiet i proteście przeciw językowi nienawiści.

– Mam takie marzenie, że jeżeli będziemy mieli rondo Praw Kobiet, to kiedyś też doczekamy się ronda Legalnej Aborcji – mówiła Kamila Ferenc z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Jak dodała, marzy o tym, że „w idealnym świecie nie będzie trzeba nikomu tłumaczyć, że jesteśmy mądre, wspaniałe, dobre, piękne, cudowne bez względu na to, ile miałyśmy aborcji, ile dzieci urodziłyśmy i jak te dzieci chcemy wychować”.

Manifestacja, odbywająca się w godzinach szczytu, spowodowała duże utrudnienia w ruchu w centrum stolicy. Ulice w okolicy ronda zostały całkowicie zablokowane. Na objazdy skierowane zostały autobusy miejskie i tramwaje.

źródło:
Zobacz więcej