Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Wyrok za jazdę za karetką korytarzem życia

Mężczyzna, żeby ominąć korek poruszał się za jadącą na sygnale karetką pogotowia (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

Ośmiomiesięczny zakaz prowadzenia pojazdów i 1,5 tys. zł grzywny – taki wyrok usłyszał kierowca maserati, który na trasie Szczawnica-Krościenko „podpiął się” pod jadącą na sygnale karetkę pogotowia.

Nie wysłał karetki do dziecka z wysoką temperaturą. Będzie śledztwo

Będzie śledztwo w sprawie dyspozytora pogotowia z Wolsztyna w Wielkopolsce. Nie wysłał karetki pogotowia do sześciomiesięcznego dziecka, które...

zobacz więcej

Do bulwersującego złamania prawa doszło w październiku.

– Mężczyzna, żeby ominąć korek, poruszał się za jadącą na sygnale karetką pogotowia. Mimo zwrócenia uwagi przez kierowcę karetki mężczyzna nie zaprzestał jazdy korytarzem życia, jaki tworzyli pozostali uczestnicy ruchu drogowego w celu bezpiecznego przejazdu karetki – relacjonował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

– Ponadto kierujący niejednokrotnie stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla pojazdów jadących z naprzeciwka, których kierowcy, próbując włączyć się do ruchu po przejechaniu pojazdu uprzywilejowanego, zmuszeni byli gwałtownie hamować – dodawał.

Pirat drogowy to 46-latek z powiatu nowotarskiego. Przed sądem odpowiadał za szereg wykroczeń, m.in. zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu, zakaz wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego w obszarze zabudowanym, cofanie na moście oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

źródło:

Zobacz więcej