Umowa na sylwestra w Zakopanem ważna. „Kolejne dziennikarskie nic”

Sylwester Marzeń organizowany przez TVP i miasto Zakopane (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot)

„Umowa z miastem Zakopane została skutecznie potwierdzona przez Zarząd Spółki TVP S.A., co czyni ją ważną od chwili zawarcia” – napisała w oświadczeniu Telewizja Polska. Odniosła się w ten sposób do informacji „Rzeczpospolitej”, jakoby umowa podpisana wyłącznie przez prezesa Jacka Kurskiego nie była ważna. „Jak widać, spektakularnego sukcesu Sylwestra TVP niektórzy nie mogą przeboleć jeszcze w marcu” – czytamy w oświadczeniu.

„Polityka” publikuje fake newsa ze zmyślonymi słowami Messiego nt. Polski

– Nawet Messi mówi, że Polska to faszystowski kraj – mówi w wywiadzie dla lewicowego tygodnika „Polityka” prof. Paweł Śpiewak. Słowa te zostały...

zobacz więcej

W czwartek „Rzeczpospolita” w artykule „Umowa na sylwestra w Zakopanem nieważna?” napisała, że prezes TVP Jacek Kurski zawarł w przedstawicielami Zakopanego umowę, sygnując ją tylko swoim podpisem. „Problem w tym, (…) że umowy publicznej spółki muszą być parafowane przez dwóch członków zarządu lub prezesa i prokurenta – taki sposób reprezentowania spółki jest zapisany w KRS” – napisano w artykule.

W odpowiedzi na takie stwierdzenia TVP wydała oficjalne oświadczenie, w którym przeczy doniesieniom gazety, że zawarta umowa może okazać się nieważną.

„W związku z wprowadzającą w błąd czytelników publikacją »Rzeczpospolitej« informujemy, że umowa z miastem Zakopane została skutecznie potwierdzona przez Zarząd Spółki TVP S.A., co czyni ją ważną od chwili zawarcia. Telewizja Polska udzieliła dziennikowi »Rzeczpospolita« w dniu 7 marca 2019 r. informacji, iż umowa ta została zawarta z zachowaniem procedur przewidzianych w przepisach prawa. Jak widać, spektakularnego sukcesu Sylwestra TVP niektórzy nie mogą przeboleć jeszcze w marcu” – czytamy w oświadczeniu władz TVP.

Do publikacji gazety odniósł się też prezes TVP Jacek Kurski. „Kolejne dziennikarskie nic »Rz«” – napisał.

źródło:
Zobacz więcej