RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Wenezuela: Nie ma prądu, kraj pogrążył się ciemnościach

Chaos komunikacyjny panuje w stolicy kraju, Caracas (fot. REUTERS/Carlos Jasso)
Chaos komunikacyjny panuje w stolicy kraju, Caracas (fot. REUTERS/Carlos Jasso)

Najnowsze

Popularne

Przerwanie dostaw prądu spowodowało, że w ciemnościach pogrążyła się w czwartek wieczorem czasu miejscowego znaczna część Wenezueli. Jak informują lokalne media, chaos komunikacyjny panuje w stolicy kraju, Caracas.

Niemiecki ambasador uznany za persona non grata w Wenezueli

Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że ambasador Daniel Kriener został uznany przez reżim prezydenta Nicolasa Maduro za...

zobacz więcej

W Caracas przestało jeździć metro, na wielu skrzyżowaniach nie działa sygnalizacja świetlna.

Minister ds. komunikacji Jorge Rodriguez mówi o sabotażu i obciąża odpowiedzialnością za przerwanie zasilania „wrogów socjalistycznego rządu prezydenta Nicolasa Maduro”.

„Celem (sabotażu) było pozbawienie na wiele godzin narodu wenezuelskiego energii elektrycznej. To jednak nie uda się tym kryminalistom” – powiedział Rodriguez.

Lider wenezuelskiej opozycji Juan Guaido obciążył rząd Maduro odpowiedzialnością za przerwanie dostaw prądu.

Już od ponad miesiąca w pogrążonej w głębokim kryzysie politycznym i gospodarczym Wenezueli trwa stan dwuwładzy. Na fali masowych wystąpień przeciwko Maduro Guaido ogłosił się 23 stycznia tymczasowym prezydentem kraju i uznał prezydenturę Maduro za nielegalną. Wiele krajów, w tym USA i większość państw UE, uznało Guaido za prawowitego prezydenta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej