RAPORT

Kampania 2020

Posłanka PO: Nie zdradzę naszych pomysłów, bo PiS je nam ukradnie i wprowadzi

– Proszę mi wierzyć, Platforma Obywatelska ma świetny pomysł na wyższą płacę i niższe podatki, ale nie namówi mnie pani, żebym go teraz powiedziała, bo PiS nam ukradnie i we wrześniu wprowadzi takie ustawy – powiedziała posłanka PO i była wiceminister finansów Izabela Leszczyna.

Pitera o 500 Plus: PiS te koszmarne obietnice realizuje

– Sprawy socjalne mnie nadzwyczaj interesują. Dla mnie 500 Plus jest pogardliwe. Nie wyrówna się szans w rodzinie, dając jej drugie 500 Plus –...

zobacz więcej

Leszczyna, która była gościem radia TOK FM, pytana o to, czy opozycja poprze propozycje programowe PiS, określane jako „piątka Kaczyńskiego” odparła: „Analiza polityczna jest taka, że żeby przykryć aferę Kaczyńskiego, nagle wybiegli i bez żadnego rozsądnego pomysłu rzucili pomysły Platformy Obywatelskiej, które nam skradli. Ale oczywiście poprzekręcali je”.

Zaznaczyła przy tym, że w Sejmie wszystkie z pięciu propozycji zostaną przez PO poparte.

Była wiceminister finansów stwierdziła dalej, że jej partia wie, jak obniżyć podatki i zwiększyć płace. – Ale nie namówi mnie pani, żebym go teraz powiedziała, bo PiS nam ukradnie i we wrześniu wprowadzi takie ustawy – mówiła Leszczyna dodając, że PiS „oczywiście zrobi to źle i będzie trzeba nowelizować”.

źródło:
Zobacz więcej