Obława na 170 świń, które uciekły z przewróconej ciężarówki

Zwierzęta udało się zagonić na jedną z posesji (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci wspierani przez okolicznych mieszkańców wyłapywali świnie, które po wypadku rozbiegły się po drodze krajowej nr 11 w Jastrowiu (woj. wielkopolskie). Trasa była zablokowana przez ok. 15 minut. Wszystkie zwierzęta udało się schwytać.

Uwaga, kierowco! Jeleń na drodze, a nawet całe stado [WIDEO]

Sobotnie popołudnie, droga nr 454 w okolicach miejscowości Świerczów w województwie opolskim. Kierujący samochodem osobowym przemierza trasę, w...

zobacz więcej

Podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie wyjaśnił, że do wypadku z udziałem samochodu osobowego i pojazdu przewożącego zwierzęta doszło ok. godz. 11 na ul. Roosevelta w Jastrowiu.

– Kierująca samochodem osobowym kobieta, włączając się do ruchu na drodze krajowej, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu zespołowi pojazdów, który przewoził trzodę chlewną. Doszło tam do wywrócenia tego pojazdu. Utrudnienia w ruchu trwały ok. 15 minut – powiedział Forecki.

Po wypadku zwierzęta uciekły z ciężarówki i rozbiegły się po drodze; 170 świń, dzięki pomocy policjantów i okolicznych mieszkańców, zagoniono na posesję, którą udostępnił jeden z mieszkańców.

– Zwierzęta są całe, na miejscu jest lekarz weterynarii. W tej chwili policjanci ustalają dokładny przebieg tego zdarzenia – zaznaczył Forecki.

źródło:

Zobacz więcej