„Piątka u Semki”. Dziennikarz opowiada o młodości i zaangażowaniu w „Solidarność”

Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazał się wywiad rzeka z dziennikarzem Piotrem Semką. W rozmowie z Janem Hlebowiczem dziennikarz opowiada o swojej młodości i zaangażowaniu w opozycję antykomunistyczną w schyłkowych latach PRL.

Olszewski odchodzi… [OPINIA]

„Olszewski odchodzi, agenci zostają” – pisał w 1992 r. na pierwszej stronie prawicowy dziennik „Nowy Świat”. „Nowy Świat” sam wkrótce zniknął z...

zobacz więcej

„Piątka u Semki”, bo taki nosi tytuł książka, to opowieść o dzieciństwie przyszłego dziennikarza i opozycjonisty, o pierwszych krokach reportera i kolejnych wyborach życiowych. Jego oczyma oglądamy niedawne wydarzenia historii Polski.

– Książka zrodziła się z przekonania, że po prawej stronie mamy bardzo niewiele opisów epopei pokolenia, które wchodziło w życie polityczne w latach 80. i po 1989 roku musiało ciężko wyrąbywać prawo istnienia i działania dla swoich środowisk. To historia tworzenia mediów i instytucji, które były z premedytacją niszczone; to przypomnienie redaktorów naczelnych, którzy bali się, co na teksty ich dziennikarzy powie Michnik – powiedział Semka w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Książka znajduje się w sprzedaży od 4 marca br.

Semka kończył historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 80-tych zaangażował się w działalność „Solidarności”. Jako dziennikarz pisał m.in. dla „Gazety Polskiej”, „Tygodnika Solidarność”, „Wprost”, kwartalnika „Christianitas”. Obecnie publikuje w „Do Rzeczy”. Jest autorem kilku publikacji, m.in. biografii Lecha Kaczyńskiego i książki „My, reakcja. Historia emocji antykomunistów 1944-1956”.

źródło:
Zobacz więcej