Kolejne osoby zatrzymane przez CBA ws. nielegalnego wywożenia leków za granicę

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne cztery osoby, które miały działać w grupie przestępczej nielegalnie wywożącej leki z Polski za granicę. Grupa miała wywieźć lekarstwa za blisko 140 mln zł.

CBA zatrzymało 10 osób zamieszanych w piramidę finansową. „Ofiary straciły łącznie 600 mln zł”

Funkcjonariusze poznańskiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 10 osób, które w latach 2012-2017 stworzyły grupę przestępczą działającą...

zobacz więcej

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że zatrzymań dokonali agenci z białostockiej delegatury CBA. Wcześniej w tej sprawie – w maju CBA zatrzymało siedem osób.

– W najbliższym czasie możemy się spodziewać dalszych czynności w tym śledztwie – zaznaczył.

Wywiezione za granicę medykamenty, których później brakowało w naszych aptekach, znajdowały się na ministerialnej liście leków zagrożonych brakiem dostępności w kraju.

Według śledczych rozbita przez CBA w maju grupa od początku działalności – od 2014 roku mogła współpracować z ponad 6,5 tys. aptek i punktów aptecznych z całej Polski. Skupowano z polskich aptek leki będące w wykazie Ministerstwa Zdrowia jako zagrożone brakiem dostępności na terenie Polski i sprzedawano je drożej za granicą.

– Zatrzymane osoby trafią do podlaskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku i tam usłyszą zarzuty – powiedział Brodowski.

źródło:

Zobacz więcej