„Miłość i Miłosierdzie”. Prapremiera filmu o św. Faustynie Kowalskiej

W Filmotece Watykańskiej odbyła się prapremiera polskiego filmu „Miłość i Miłosierdzie” o świętej Faustynie Kowalskiej i historii rozwijającego się kultu Miłosierdzia Bożego. Fabularyzowany dokument reżyserował Michał Kondrat.

„Kurier” Pasikowskiego o Janie Nowaku-Jeziorańskim od 15 marca w kinach

Chcieliśmy, by „Kurier” był wstępem do dyskusji o polskiej historii. Zależało nam też, by przypomnieć o Janie Nowaku-Jeziorańskim, człowieku...

zobacz więcej

Kardynał Salvatore De Giorgi w krótkim wystąpieniu przed projekcją podkreślił, że kult Miłosierdzia Bożego to zasługa polskiej zakonnicy i jej „Dzienniczka”, w którym opisała swoje wizje spotkań i rozmów z Jezusem.

Reżyser po nagrodzonym brawami pokazie podkreślił, że traktował pracę nad filmem jak misję. – Ja nawracałem się pod wpływem „Dzienniczka” siostry Faustyny. Starałem się modlić w czasie realizacji tego filmu, żeby nie tyle zrealizować swoje wizje, ale aby dobrze wytłumaczyć misję siostry Faustyny – wyjaśnił.

Siostra Faustyna Kowalska uważana jest za jednego z najważniejszych mistyków Kościoła. Stygmatyczkę i wizjonerkę nazywaną „apostołką Bożego Miłosierdzia” beatyfikował i kanonizował św. papież Jan Paweł II. Zmarła w 1938 roku w Krakowie w wieku 33 lat. Jej szczątki spoczywają w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. „Dzienniczek” przełożono już na 120 języków.
źródło:
Zobacz więcej