Naukowcy wyrwali psom zęby i je uśpili. Eksperyment wywołał oburzenie

W ramach eksperymentu uśpiono sześć labradorów (fot. Pixabay/3342)

Naukowcy jednego ze szwedzkich uniwersytetów przeprowadzili kontrowersyjny eksperyment, w ramach którego sześciu psom wyrwano zęby, a następnie je uśpiono. Sprawę zgłoszono do prokuratury.

Do testów w Niemczech użyto ponad 2 mln zwierząt

W 2017 roku w Niemczech liczba testów na zwierzętach sięgnęła ponad 2 mln zwierząt. Najczęściej były to myszy i szczury. W celu pozyskania organów...

zobacz więcej

Do kontrowersyjnego eksperymentu doszło w laboratorium eksperymentalnej biomedycyny Uniwersytetu w Göteborgu. Naukowcy prowadzili badania nad implantami zębów.

Media informują, że psy, które posłużyły naukowcom, nazywały się Venus, Milia, Mimosa, Luna, Lotus oraz Zuri. Badacze tłumaczyli, że wybrano je, gdyż ich ślina i bakterie przypominają ludzkie. Naukowcy zapewniają, że prowadzą eksperymenty na zwierzętach jedynie wtedy, gdy są do tego zmuszeni i nie mają innej możliwości.

Eksperyment wywołał ogromne kontrowersje. Przed uśpieniem zwierząt zorganizowano petycję, którą podpisało ponad 84 tysiące ludzi, a jedna z organizacji zajmujących się prawami zwierząt zgłosiła sprawę do prokuratury.

Uniwersytet w Göteborgu od lat prowadzi badania na zwierzętach. Od 1996 roku w ramach eksperymentów zabito 206 psów.


źródło:
Zobacz więcej