RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Brudziński o strajku nauczycieli: Kto weźmie odpowiedzialność za traumę tych dzieci?

– Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, aby jakikolwiek pedagog, znakomici, kochani nauczyciele, wzięli na swoje sumienie odpowiedzialność, za dzieciaki, uczniów ósmych klas, ostatnich klas gimnazjum – mówił w programie „Gość Wiadomości” Joachim Brudziński. Minister spraw wewnętrznych komentował zbliżający się strajk nauczycieli.

Broniarz: Strajk w szkołach możliwy 8 kwietnia – po referendum

8 kwietnia rozpocznie się strajk w szkołach i innych placówkach oświatowych, w których – w wyniku referendum – uzyskana będzie zgoda na jego...

zobacz więcej

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz poinformował, że 8 kwietnia rozpocznie się strajk w szkołach i innych placówkach oświatowych, w których – w wyniku referendum – uzyskana będzie zgoda na jego przeprowadzenie.

Pytany o to Brudziński podkreślił, że nauczyciele to ludzie odpowiedzialni. – Kwestia polepszenia losu i dochodów nauczycieli jest ich niezbywalnym prawem i każdy ma prawo do tego, aby upominać się o wyższe wynagrodzenie, lepsze warunki pracy – ale nigdy nie kosztem naszych dzieciaków – mówił szef MSWiA.

Brudziński „nie jest sobie w stanie wyobrazić, aby jakikolwiek pedagog wziął na swoje sumienie odpowiedzialność za dzieci”, jeśliby miało dojść do zakłóceń wiosennych egzaminów.

– Próbuje ich od tego namówić pan Broniarz – w mojej opinii polityk – aby wzięli na swoje sumienie odpowiedzialność za dzieciaki, uczniów ósmych klas, ostatnich klas gimnazjum, aby w trakcie egzaminów doprowadzić do strajku – mówił „Gość Wiadomości”.

– Kto weźmie odpowiedzialność za traumę tych dzieci? – pytał minister Brudziński i podkreślił, że uczniowie mają wystarczająco dużo stresu przygotowując się do tych egzaminów.źródło:
Zobacz więcej