Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Internauci: Scheuring-Wielgus mimowolnie rozprawia się z Kartą LGBT+

Użytkownicy Twittera zarzucają posłance Teraz! daleko posuniętą niekonsekwencję (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

– W wieku czternastu lat, w trakcie spowiedzi w kościele (…) ksiądz wypytywał mnie o rzeczy, które dla mnie samej były jeszcze nieprzepracowane i wstydliwe. Zadawał mi pytania na temat moich kontaktów z kolegami – mówiła w programie „Onet Rano” posłanka partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. Wypowiedź spotkała się z krytyką użytkowników Twittera, którzy zwracają uwagę, że popierana przez opozycję Karta LGBT+ zakłada styczność dzieci z tematyką seksu w znacznie wcześniejszym wieku.

NGO chcą „chronić dzieci przed deprawacją ideami LGBT”. Powstał Ruch 4 Marca

„Ochronę dzieci i młodzieży w wieku szkolnym przed deprawacją ideami LGBT” stawia sobie za cel powołane przez organizacje pozarządowe...

zobacz więcej

– Przyszłam do domu i powiedziałam po prostu, że już nigdy tam nie wrócę. Masakra, pamiętam to do dzisiaj – mówiła Scheuring-Wielgus.

– Z księżmi łączy mnie jedna rzecz: wszyscy mamy matkę, ale podstawową różnicą między mną a księżmi jest to, że ja jestem matką, mam trójkę synów. Ja wiem, co to znaczy troska o dzieci, ja wiem, co to znaczy opiekować się dziećmi, ja wiem, co to znaczy trauma u dziecka z jakiejś przyczyny – kontynuowała posłanka.

Scheuring-Wielgus popiera Kartę LGBT+, której wytyczne mają obowiązywać w stołecznych szkołach i przedszkolach. Podpisany pod koniec lutego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego dokument budzi szereg wątpliwości.

Zgodnie z programem dzieci w wieku od 0 do 4 lat mają uczyć się poprzez „zabawę w lekarza”, jak wyrażać własne potrzeby. Dzieci od 4 do 6 lat dowiedzą się, czym jest „radość i przyjemność z dotykania własnego ciała” oraz o „masturbacji we wczesnym dzieciństwie”. 6-9-latkom miałaby zostać przekazana wiedza m.in. o antykoncepcji, seksie w przestrzeni wirtualnej, autostymulacji, stosowania „języka seksualnego”. W grupie dzieci od 9 do 12 lat edukacja seksualna polegać ma na poznaniu „różnorodności zachowań seksualnych” oraz np. poznawaniu różnych sposobów wyrażania swojej seksualności.

Wypowiedź Scheuring-Wielgus spotkała się z krytyką wielu użytkowników Twittera.

Sprawa wprowadzenia dokumentu spotkała się ze sprzeciwem środowisk społecznych. W celu walki z Kartą LGBT+ organizacje pozarządowe powołały Stowarzyszenie Ruch 4 Marca. Deklaracja narusza ich zdaniem „podstawowe poczucie bezpieczeństwa i wolności”, a „wdrożenie jej wytycznych może prowadzić do naruszenia szeregu postanowień Konstytucji RP”.

źródło:
Zobacz więcej