RAPORT

Pogarda

Rabiej: Zrównywanie osób LGBT z pedofilią będzie ścigane. Radzę ważyć słowa

Paweł Rabiej (fot. PAP/Rafał Guz)
Paweł Rabiej (fot. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

– Miałbym apel, żeby starannie pan ważył słowa – powiedział wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej do Konrada Berkowicza z partii Wolność podczas dyskusji o standardach edukacji seksualnej w warszawskich szkołach i karcie LGBT+. – Stwierdzenia, że mamy zamiar wprowadzić (edukację seksualną) w programie żłobkowym czy przedszkolnym są nieuprawnione i nieprawdziwe. Każdy, kto je będzie rozpowszechniał, będzie ścigany przez prezydenta i miasto stołeczne Warszawa. Podobnie jak osoby, które zrównują osoby LGBT z pedofilią. Radzę ostrożnie ważyć swoje słowa w tej kwestii – mówił Rabiej.

„Masturbacja we wczesnym dzieciństwie”. „Światowe” standardy edukacji seksualnej w Warszawie

Podpisana przez prezydenta Warszawy „Deklaracja LGBT+” przewiduje również edukację seksualną dzieci – według wielu stowarzyszeń kontrowersyjną....

zobacz więcej

W połowie lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację na rzecz społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transseksualnych (Karta LGBT+).

Deklaracja zakłada m.in. budowę hostelu interwencyjnego dla osób wykluczonych przez swoje rodziny, powstanie centrum społeczno-kulturalnego dla LGBT+, przeciwdziałanie przemocy wobec osób LGBT oraz zajęcia edukacyjne dotyczące tematyki m.in. bezpieczeństwa.

Instytut Ordo Iuris alarmował wówczas, że standardy edukacji seksualnej, wytyczone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), przewidują np., że w wieku od 0 do 4 lat dzieci powinny posiadać umiejętności w kontekście „wyrażania własnych potrzeb, np. podczas zabawy w lekarza”. W wieku od 6 do 9 lat – zgodnie z programem WHO – dzieci powinny mieć wiedzę nt. „masturbacji we wczesnym dzieciństwie”.

O założeniach karty LGBT+ i programie edukacji seksualnej w Warszawie dyskutowali na antenie Superstacji wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej i Konrad Berkowicz z partii Wolność.

Paweł Rabiej, który deklaruje się jako homoseksualista, stwierdził, że miasto będzie ścigać tych, którzy porównują osoby LGBT z pedofilami. – Stwierdzenia, że mamy zamiar wprowadzić (edukację seksualną) w programie żłobkowym czy przedszkolnym, są nieuprawnione i nieprawdziwe. Każdy, kto je będzie rozpowszechniał, będzie ścigany przez prezydenta i miasto stołeczne Warszawa. Podobnie jak osoby, które zrównują osoby LGBT z pedofilią. Radzę ostrożnie ważyć swoje słowa w tej kwestii – mówił.

Odnosząc się z kolei do kontrowersyjnych zapisów programu WHO, stwierdził, że jego standardy „zostały wypracowane przez zespół ekspertów, psychologów ONZ”. – Nie znam kraju, w którym 4-letnie dzieci uczy się jakiejś masturbacji. W Polsce edukacja seksualna jest od 4. klasy szkoły podstawowej, wedle standardów wprowadzonych przez MEN. I tak będzie w Warszawie – powiedział Rabiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej