Premiera w Teatrze Telewizji. Adaptacja powieści Waldemara Łysiaka „Cena”

Akcja rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, które staje się dla uczestników „klatką” bez wyjścia (fot. TVP)

W poniedziałek, 4 marca, na antenie TVP1 odbyła się premiera nowego Teatru Telewizji pt. „Cena”. Spektakl, na podstawie powieści Waldemara Łysiaka, wyreżyserował Jerzy Zelnik.

40 lat na scenie Felicjana Andrzejczaka. Artysta wspomina swoją karierę

Felicjan Andrzejczak obchodzi 40-lecie na scenie artystycznej. Z tej okazji piosenkarz wyruszy w trasę koncertową, na której na pewno nie zabraknie...

zobacz więcej

„Cena” to adaptacja słynnej powieści Waldemara Łysiaka, która została wydana w 2000 roku. „Cena” jest wybitnym thrillerem, jednocześnie będącym powieścią psychologiczną, która trzyma w napięciu aż do rozwiązania.

Po włosku „cena” to wieczerza, zaś „Cena” w wydaniu Łysiaka jest bardzo wyraźnym odwołaniem do „Ostatniej wieczerzy”.

Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła. Jest to problem etyczny, ale także zjawisko psychospołeczne, z którym mierzą się od zawsze jednostki i każda władza.

Akcja rozgrywa się w ciągu jednej dramatycznej nocy w jednym pomieszczeniu, które staje się dla uczestników „klatką” bez wyjścia. Trzynaście osób prowadzi między sobą dialog, mierząc się z własnymi lękami.

Wydarzenia tego wieczoru odcisną piętno na życiu każdego z uczestników rozmów. Każdy z nich zapłaci cenę za to, co się tej nocy stanie.

W obsadzie spektaklu znaleźli się m.in. Sławomir Orzechowski, Jarosław Gajewski, Marek Barbasiewicz, Marcin Kwaśny, Wojciech Brzeziński, Radosław Pazura oraz Zbigniew Lesień.

źródło:
Zobacz więcej