Luke Perry nie żyje

Aktor zmarł po kilkudniowym pobycie w szpitalu (fot. Frederick M. Brown/Getty Images)

Nie żyje popularny amerykański aktor Luke Perry. W zeszłym tygodniu trafił do jednego ze szpitali w Kalifornii z powodu rozległego udaru. Aktor największą popularność zdobył rolą Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills 90210”, który w latach 90. był emitowany również w polskiej telewizji. Perry miał 52 lata.

Gwiazdor „Beverly Hills 90210” doznał udaru. Lekarze walczą o jego życie

Luke Perry, aktor znany przede wszystkim z serialu „Beverly Hills 90210”, doznał rozległego udaru w swoim domu w dzielnicy Los Angeles Sherman...

zobacz więcej

Luke Perry zmarł rano w szpitalu św. Józefa w Burbank. Z relacji jego pełnomocnika wynika, że ostatnie dni spędził w otoczeniu najbliższych – dzieci, narzeczonej, byłej żony, matki, ojczyma, rodzeństwa, a także innych krewnych i przyjaciół.

Aktor trafił do szpitala w czwartek rano. Stwierdzono u niego rozległy udar. od tamtego czasu nie odzyskał przytomności.

Luke Perry zyskał popularność na początku lat 90. dzięki serialowi „Beverly Hills 90210”, w którym wcielał się w rolę Dylana McKaya. W serialu grał od 1990 do 2000 r. Porównywano go wtedy do nieżyjącego już Jamesa Deana.

W serialu znalazły się różne wątki dotyczące problemów współczesnej młodzieży, jak alkoholizm, uzależnienia, samobójstwa, homoseksualizm, AIDS czy ciąża w młodym wieku.

Nie żyje Keith Flint, wokalista The Prodigy

W wieku 49 lat zmarł Keith Flint, wokalista legendarnego zespołu The Prodigy – informują brytyjskie media. Nieprzytomnego muzyka policja znalazła...

zobacz więcej

Luke Perry występował w serialu „Riverdale”, którego produkcja jest kontynuowana. Wystąpił też m. in. w filmie „Piąty element”, a także jako aktor użyczający głosu licznym postaciom z filmów animowanych takich jak „Mortal Kombat”, „The Simpsons” oraz „Johnny Bravo”.

Perry zagrał też w filmie Quentina Tarantino „Once Upon A Time In Hollywood” u boku Brada Pitta, Leonardo DiCaprio oraz Margot Robbie. Film będzie miał swoją premierę w lipcu tego roku.

Angażował się również w akcje związane z profilaktyką chorób nowotworowych, takich jak rak jelita grubego.

Perry zachorował w tym samym dniu, w którym telewizja Fox ogłosiła, że powraca do serialu „Beverly Hills, 90210” i nakręci latem sześć dodatkowych odcinków z wieloma dawnymi aktorami, jednak on sam wśród nich się nie znalazł.

źródło:
Zobacz więcej