Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Nowe prawa jazdy od 4 marca. Bez adresu

W przypadku zmiany miejsca zamieszkania nie trzeba będzie wymieniać prawa jazdy (fot. Shutterstock/Mr.Exen)

Od 4 marca wydawane prawa jazdy nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza, nie trzeba będzie więc ich wymieniać w przypadku zmiany miejsca zamieszkania bądź administracyjnej zmiany ulicy – przypomina resort infrastruktury.

Prawo jazdy po nowemu

zobacz więcej

Rzecznik ministerstwa Szymon Huptyś wyjaśnił, że zmiana wynika z wydanego 25 lutego br. rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie ws. wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami.

– Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknie więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej zmiany nazwy ulicy. Dla kierowców oznacza to dużą oszczędność, koszt wymiany prawa jazdy to bowiem 100 zł – wskazał rzecznik MI.

Zgodnie z nowym prawem, wszystkie dotychczas wydane prawa jazdy będą nadal ważne do czasu wskazanego na nich terminu. Dokumenty te nie podlegają obowiązkowej wymianie, nawet w przypadku zmiany umieszczonego na nich adresu zamieszkania.

źródło:
Zobacz więcej