Sofia Ennaoui halową wicemistrzynią Europy w biegu na 1500 m

Sofia Ennaoui (fot. PAP/Adam Warżawa)

Sofia Ennaoui została w Glasgow halową wicemistrzynią Europy w biegu na 1500 m. W finale uzyskała czas 4.09,30. Zwyciężyła Brytyjka Laura Muir – 4.05,92, a trzecia była Irlandka Ciara Mageean – 4.09,43.

Złoto mistrzostw Europy dla Marcina Lewandowskiego! Polak najlepszy w biegu na 1500 m

Marcin Lewandowski został w Glasgow halowym mistrzem Europy w biegu na 1500 m, powtarzając sukces sprzed dwóch lat z Belgradu.

23-letnia Ennaoui, zawodniczka AZS UMCS Lublin, w poprzednich HME w Belgradzie dwa lata temu zdobyła brązowy medal. Z kolei przed rokiem na stadionie wywalczyła w Berlinie srebro. W obu przypadkach zwyciężyła dwa lata starsza Muir.

To szósty medal biało-czerwonych wywalczony w Glasgow. W dorobku mają cztery złote i dwa srebrne.