RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jeden z najgroźniejszych bossów mafii schwytany. Ukrywał się prawie 15 lat

Mafioso ukrywał się w obserwowanym od dłuższego czasu mieszkaniu (fot. pixabay/djedj)

W Neapolu policjanci i karabinierzy aresztowali w sobotę jednego z najpotężniejszych bossów kamorry –neapolitańskiej mafii – 38-letniego Marco Di Lauro. 15 lat temu Di Lauro zdołał wymknąć się policji podczas wielkiej antymafijnej operacji i od tego czasu się ukrywał.

Kryptonim „Killer”. Zatrzymali płatnego zabójcę, który zamordował ojca rodziny [WIDEO]

Czescy policjanci zatrzymali w Pradze poszukiwanego europejskim i międzynarodowym nakazem aresztowania Csabę Déra. Serbski płatny zabójca...

zobacz więcej

Boss kamorry był drugi na liście najgroźniejszych ukrywających się przestępców, zaraz po szefie sycylijskiej cosa nostry Matteo Messinie Denaro poszukiwanym od 26 lat.

Na Di Lauro ciąży wyrok dożywocia za zabójstwo w czasach mafijnych porachunków zupełnie niewinnego i przypadkowego mężczyzny.

Jak podała policja, mafioso ukrywał się w mieszkaniu w kamienicy, obserwowanym od dłuższego czasu. Według przekazanych przez śledczych informacji, nie był uzbrojony i nie stawiał oporu w chwili zatrzymania.

Poszukiwany był w Azji, Ameryce Południowej i w całej Europie, a jego kryjówka znajdowała się zaledwie kilka kilometrów od „twierdzy” jego gangu, znajdującej się w dzielnicy Secondigliano - zauważają lokalne media.

Gdy zatrzymanego prowadzono do policyjnego radiowozu, około 100 mieszkańców wiwatowało na cześć funkcjonariuszy. Mafioso jest synem Paolo Di Lauro, założyciela jednej z mafijnych rodzin z Neapolu.

źródło:

Zobacz więcej