Raj dla byków. Dorodne krowy w internecie

Tudder jest mieszanką słów „tinder” i „Uttar”, czyli „wymię”. W logo aplikacji nieprzypadkowo znajduje się wymię (fot. wikimedia.org)

Tudder jest jak Tinder, tylko dla krów i byków. Aplikacja pozwala brytyjskim rolnikom znaleźć w najbliższej okolicy odpowiednie zwierzęta do rozrodu, a także ułatwia sprzedaż inwentarza. Tudder uruchomiono w tegoroczne walentynki.

Szczur utknął w klapie studzienki. Był zbyt gruby, żeby się przecisnąć

Strażacy z niemieckiego miasta Bensheim dostali nietypowe wezwanie. Ich pomoc była potrzebna do uratowania tłustego szczura, który nie mógł...

zobacz więcej

Rolnik zakłada krowie lub bykowi profil, który składa się ze zdjęcia oraz opisu, w którym wyszczególniony jest wiek, lokalizacja i właściciel. Użytkownicy Tuddera przesuwają palcem w prawo, gdy akceptują dane zwierzę, bądź w lewo, jeśli chcą je odrzucić.

Po zaakceptowaniu krasuli, hodowcy trafiają na platformę zakupu bydła - towarzyszy temu wesoły odgłos muczenia. Na stronie znajdą bardziej szczegółowe informacje na temat zwierzęcia i będą mogli skontaktować się z jego właścicielem.

Hodowcy rogacizny zachwalają Tuddera, bo nie muszą już jeździć na targi bydła, oszczędzają czas i pieniądze, a i ich zwierzęta nie muszę przeżywać stresu.

Według danych pomysłodawców Tuddera - startupu Hectare Agritech, już jedna trzecia brytyjskich rolników korzysta z ich aplikacji. Na Tudderze można znaleźć zwierzęta pochodzące z 42 tysięcy farm. Być może kolejnym ruchem szefów Hectare będzie stworzenie aplikacji kojarzącej owce i barany.

Tudder jest mieszanką słów „tinder” i „Uttar”, czyli „wymię”. W logo aplikacji nieprzypadkowo znajduje się wymię. W oficjalnym komunikacie czytamy, że zadaniem aplikacji jest odnalezienie bratnich dusz dla zwierząt hodowlanych.

Co ciekawe, wśród inwestorów Tuddera znalazł się słynny szkocki tenisista, zwycięzca Wimbledonu – Andy Murray.

Wcześniej powstało wiele aplikacji inspirowanych Tinderem - do adopcji zwierząt domowych i do umawiania się na spacery z innymi posiadaczami czworonogów.

źródło:

Zobacz więcej