Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zatrzymano transport odpadów komunalnych z Czech

Uwagę funkcjonariuszy z Kędzierzyna-Koźla zwrócił zestaw ciężarowy (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Funkcjonariusze opolskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali na polsko-czeskim przejściu granicznym ciężarówkę, którą próbowało wwieźć do Polski nielegalny transport śmieci.

Spłonął supermarket na Podlasiu. Zawalił się dach

W mieście Rajgród spłonął supermarket należący do sieci Biedronka. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej. Informację o zdarzeniu...

zobacz więcej

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu, do zatrzymania doszło na polsko-czeskim przejściu granicznym w Trzebini. Uwagę funkcjonariuszy z Kędzierzyna-Koźla zwrócił zestaw ciężarowy należący do czeskiego przewoźnika, który wjechał na teren Polski.

Na naczepie zestawu znaleziono ładunek komunalnych odpadów pochodzących ze ścieków. Kontrola dokumentów wykazała, że kierowca nie miał wymaganych prawem zezwoleń na międzynarodowy przewóz odpadów.

Ciągnik wraz z naczepą został zatrzymany na parkingu strzeżonym do czasu zapłacenia przez przewoźnika kaucji, wobec którego wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 12 tysięcy złotych. O nielegalnej próbie wwiezienia odpadków poinformowano Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

źródło:

Zobacz więcej