RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PiS liderem sondażu wyborczego do PE. Koalicja Europejska bez Wiosny nie ma szans

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości odbyła się przed tygodniem  (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości odbyła się przed tygodniem (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w marcu, PiS uzyskałby poparcie 38 proc. ankietowanych Polaków; na Koalicję Europejską zagłosowałoby 32 proc. – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Sondaż PE: 37,5 proc. dla Koalicji Europejskiej; 36,3 proc. dla PiS

37,5 proc. poparcia dla Koalicji Europejskiej, 36,3 proc. dla PiS i 10,6 proc. dla Wiosny – to wyniki opublikowanego w piątek przez Parlament...

zobacz więcej

Badanie zostało przeprowadzone już po konwencji Prawa i Sprawiedliwości (2 marca br.) , a także po podpisaniu deklaracji o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej przez część partii opozycyjnych. W skład KE w wyborach PE wchodzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Teraz i Zieloni.

„Obóz władzy ma wciąż stałą pozycję, zaś koalicja w obecnym kształcie nadal nie jest w stanie go pokonać bez udziału Wiosny–zuważa „Super Express”.

Z sondażu bowiem wynika, że kolejne 12 proc. ankietowanych jest za ugrupowaniem Wiosna Roberta Biedronia. Z kolei na Kukiz'15 swój głos chce oddać 8 proc. badanych.

Na dalszych miejscach, pod progiem wyborczym, znalazły się: Koalicja Propolska (4 proc.), Razem (3 proc.), Polska Fair Play(2 proc.) i Ruch Prawdziwa Europa (1 proc.) poparcia.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 28 lutego – 1 marca na próbie 1058 dorosłych Polaków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej