Narciarz dopingowicz wpadł podczas przetaczania krwi [WIDEO]

Max Hauke został aresztowany (fot. austriacka policja)

Teraz się z tego nie wykręci. Austriacki biegacz narciarski Max Hauke został przyłapany na gorącym uczynku podczas poddawania się nielegalnemu zabiegowi dopingowemu podczas mistrzostw świata w Seefeld. Austriacka policja opublikowała nagranie, jak zawodnik przetaczał sobie krew.

Brydżowy mistrz świata zdyskwalifikowany za doping

Geir Helgemo, mistrz świata w brydżu, został zdyskwalifikowany na rok za stosowanie dopingu. 49-letni Norweg jest członkiem norweskiej federacji,...

zobacz więcej

Na nagraniu widać jak Hauke, co ciekawe również funkcjonariusz policji, siedzi z podłączono do żył aparaturą do przetaczania krwi. Wykonywanie tego na dużej wysokości poprawia wydolność, ale jest niezgodne z przepisami Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Brytyjski biegacz Andrew Young, który trenuje z Haukem, nazwał jego zachowanie „obrzydliwym”. – Na takie coś nie ma miejsca w sporcie. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że on to robi – stwierdził. Dodał, że nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Austriakiem.

– Jestem zszokowany zuchwalstwem sportowców – skomentował szef szwajcarskiej agencji antydopingowej Ernst King.

Podczas nalotu 120 funkcjonariuszy policji przeszukało 16 domów i mieszkań, w których zatrzymali się uczestnicy mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym – siedem w Seefeld, Innsbrucku i okolicach oraz dziewięć w niemieckim Erfurcie.

Aresztowano dziewięć osób, w tym pięciu sportowców. Oprócz Haukego to także biegacz, Austriak Dominik Baldauf oraz przypuszczalnie Estończycy Andres Veerpalu i Karel Tammjarv oraz Kazach Aleksiej Połtoranin, którzy nie stanęli na starcie biegu na 15 km stylem klasycznym.

źródło:
Zobacz więcej