RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Urwane koło ciężarówki uderzyło w autobus. Zginął kierowca

Urwane koło wpadło na szybę autobusu, którym podróżowała grupa Ukraińców (fot. lodzka.policja.gov.pl)

Jedna osoba zginęła, a dwie odniosły obrażenia w wypadku, do którego doszło w piątek ok. godz. 1:40 w miejscowości Tur (pow. poddębicki). Urwane w czasie jazdy koło ciężarówki wpadło na szybę autobusu, którym podróżowała grupa Ukraińców. Na miejscu zginął kierowca autobusu.

Ciężarówka spadła z wiaduktu. Jedna osoba zginęła

Zablokowana jest obwodnica Świecia (Kujawsko-Pomorskie), będąca odcinkiem drogi S5, gdzie samochód osobowy zjechał na przeciwległy pas i zderzył...

zobacz więcej

Jak poinformowała PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach Sylwia Kaźmierczak, wstępnie ustalono, że podczas manewru wymijania z nieznanych jeszcze przyczyn w samochodzie ciężarowym urwało się koło, które następnie uderzyło w przednią szybę jadącego autobusu.

W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca autobusu. Pojazdem podróżowało 15 obywateli Ukrainy. Dwoje z nich trafiło do szpitala z obrażeniami. Pozostali podróżni zostali ulokowani w pobliskiej szkole.

Zbadano, że kierowca ciężarówki był trzeźwy podczas wypadku.

Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby, m.in. sześć jednostek straży pożarnej i dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Zamknięta była droga wojewódzka nr 703; ruch kierowano objazdem. Obecnie - pod nadzorem poddębickiej prokuratury – trwają czynności, które mają wyjaśnić przyczyny zdarzenia.

źródło:

Zobacz więcej