RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Krystyna Janda udostępniła grafikę z fake newsem o prezydencie

Krystyna Janda (fot. TVP/FB/Krystyna Janda)

Aktorka Krystyna Janda udostępniła grafikę, na której prezydentowi Andrzejowi Dudzie fałszywie przypisano słowa, że „emigranci to zdrajcy polskiego narodu i nie ma dla nich miejsca w kraju”. To fake news sprzed czterech lat, kiedy to w trakcie kampanii przez wyborami prezydenckim w sieci pojawiła się informacja o tej samej treści i przypisana kandydatowi PiS.

„Irracjonalny obłęd”. Krystyna Janda niezadowolona z polskich kibiców

Krystyna Janda skrytykowała polskich kibiców. „Przy byle sukcesie dostają zupełnie irracjonalnego obłędu” – powiedziała w programie „Drugie...

zobacz więcej

„Andrzej Duda ma rację Polscy emigranci nie zasługują na polskie obywatelstwo” – napisano na grafice z wizerunkiem prezydenta Andrzeja Dudy, udostępnionej na Facebooku przez Krystynę Jandę.

Następnie prezydentowi przypisano słowa: „Emigranci to zdrajcy polskiego narodu. Nie ma dla nich miejsca w naszym kraju”.

Aktorka, która w ostatnich latach wypowiadała się negatywnie wobec działań polskiego rządu i partii PiS wskazywała, że nie można oddać Polski w ręce złodziei. – Ja się czuję, jakby ktoś na mnie s***ł po prostu cały czas. To jest coś okropnego! Jarosławie, pan jeszcze jest coś winien bratu, dokąd idziecie z Polską, co się będzie działo. Jeżeli tak dalej będzie, to się będzie źle działo – mówiła aktorka.

– Nie chcę zmian, nie chcę rewolucji, chcę pracować spokojnie i wytrwale, ku chwale ojczyzny, na swoim odcinku. Niech świat, ludzie, sztuka, teatr, wszystko dookoła będą różnorodne, niech każdy zostaje przy swoim zdaniu, poglądach i religii, a inni nie mają do niego o to pretensji. Niech wszystko rozwija się i kwitnie tak jak przez ostatnie 25 lat i niech nikt temu nie przeszkadza – mówiła przed drugą turą wyborów prezydenckich w 2015 r. Janda.

źródło:
Zobacz więcej