RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jaki: Muzeum Żołnierzy Wyklętych będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie

„Jestem przekonany, że będą tutaj przyjeżdżały wycieczki z całej Polski i całego świata” (fot. FB/Muzeum Żołnierzy Wyklętych)
„Jestem przekonany, że będą tutaj przyjeżdżały wycieczki z całej Polski i całego świata” (fot. FB/Muzeum Żołnierzy Wyklętych)

Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL będzie jedną z największych i najnowocześniejszych tego typu placówek w Europie – ocenił Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości wziął udział w prezentacji projektu wystawy stałej w dawnym więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.

Zakończył się pierwszy etap budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych

1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, symbolicznie odbierzemy klucze do naszej przebudowanej siedziby i oficjalnie zakończymy...

zobacz więcej

– To będzie naprawdę jedno z najważniejszych miejsc na muzealnej mapie Polski, pokazujące trudną historię naszego państwa, ale też odwagę i siłę polskiego narodu – mówił Patryk Jaki. Zdaniem wiceministra muzeum będzie „absolutnie fantastyczne, wyjątkowe, nowoczesne, multimedialne”.

Zaznaczył, że najważniejsze części wystawy stałej będą poświęcone żołnierzom wyklętym i więźniom politycznym. Podkreślił, że w muzeum o powierzchni około 7,5 tys. metrów kwadratowych znajdzie się także część restauracyjna.

– Jestem przekonany, że będą tutaj przyjeżdżały wycieczki z całej Polski i całego świata – powiedział Jaki.

Zaprosił również na piątkowe uroczystości związane z obchodami Dnia Żołnierzy Wyklętych.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej