RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Polak spowodował chaos komunikacyjny w Genui

Konieczne było rozmontowanie części kontenera i spuszczenie powietrza z opon (fot. Vigilfuoco.it)
Konieczne było rozmontowanie części kontenera i spuszczenie powietrza z opon (fot. Vigilfuoco.it)

Gapiostwo polskiego kierowcy ciężarówki wywołało chaos komunikacyjny w Genui. Jego pojazd utknął pod wiaduktem i zablokował jedną z ważniejszych arterii włoskiego miasta.

Martwy Polak znaleziony w tirze we Włoszech. Przyczyną zgonu „nieludzkie warunki pracy”

Ciało 50-letniego Polaka zostało odnalezione w tirze we włoskim mieście Termoli. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci było zatrucie tlenkiem węgla...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło na Via Carrara w dzielnicy Quatro. Kierowca zlekceważył znaki zakazujące wjazdu dla pojazdów wyższych niż trzy metry i wjechał na drogę na drogę z ograniczeniem ruchu dla pojazdów o dużych gabarytach. Efekt był taki, że tir nie zmieścił się pod wiaduktem kolejowym i utknął pod nim.

Lokalne media informują, że została zablokowana jedna z ważniejszych arterii Genui, powodując chaos komunikacyjny w mieście. Udrażnianie przejazdu trwało ponad godzinę, ale rozładowanie korków zajęło znacznie więcej czasu.

Polakowi pomogli strażacy i funkcjonariusze policji. Konieczne było rozmontowanie części kontenera i spuszczenie powietrza z opon. Dzięki temu udało się wycofać zakleszczoną pod przejazdem ciężarówkę.

To niejedyna wstydliwa przygoda polskiego kierowcy tira we Włoszech. We wtorek inny Polak miał zajmować wszystkie pasy na ruchliwej autostradzie numer 22 w okolicy Neumarktu niedaleko Trydentu. Po zatrzymaniu przez policję okazało się, że miał niemal trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu, zaś w szoferce leżała obok niego butelka po wódce.

Mężczyzna nie był w stanie samodzielnie chodzić. Trafił do szpitala. Włoska policja zabrała kierowcy prawo jazdy i ukarała go mandatem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej